Top 100 Most Successful Shopify Stores in Denmark

Denmark
All Areas Andorra United Arab Emirates Afghanistan Antigua and Barbuda Anguilla Albania Armenia Angola Argentina Austria Australia Aruba Azerbaijan Bosnia and Herzegovina Barbados Bangladesh Belgium Burkina Faso Bulgaria Bahrain Benin Saint Barthélemy Bermuda Brunei Darussalam Bolivia Brazil Bahamas Botswana Belarus Belize Canada Central African Republic Congo Switzerland Côte d'Ivoire Chile Cameroon China Colombia Costa Rica Cape Verde Curaçao Cyprus Czech Republic Germany Djibouti Denmark Dominican Republic Algeria Ecuador Estonia Egypt Spain Ethiopia Finland Fiji Faroe Islands France United Kingdom Grenada Georgia French Guiana Guernsey Ghana Gibraltar Greenland Guinea Guadeloupe Greece Guatemala Guyana Hong Kong Honduras Croatia Haiti Hungary Indonesia Ireland Israel Isle of Man India Iraq Iceland Italy Jamaica Jordan Japan Kenya Saint Kitts and Nevis Korea, Republic of Kuwait Cayman Islands Kazakhstan Lao People's Democratic Republic Lebanon Saint Lucia Liechtenstein Sri Lanka Lithuania Luxembourg Latvia Libyan Arab Jamahiriya Morocco Monaco Moldova, Republic of Montenegro Saint Martin (French part) Macedonia, the Former Yugoslav Republic of Mali Myanmar Mongolia Macao Martinique Mauritania Malta Mauritius Maldives Mexico Malaysia Mozambique Namibia New Caledonia Nigeria Nicaragua Netherlands Norway Nepal New Zealand Oman Panama Peru French Polynesia Papua New Guinea Philippines Pakistan Poland Palestinian Territory, Occupied Portugal Paraguay Qatar Réunion Romania Serbia Russian Federation Rwanda Saudi Arabia Sudan Sweden Singapore Slovenia Slovakia Sierra Leone San Marino Senegal Suriname El Salvador Swaziland Turks and Caicos Islands Togo Thailand Timor-Leste Tunisia Tonga Turkey Trinidad and Tobago Taiwan, Province of China Tanzania, United Republic of Ukraine Uganda United States Minor Outlying Islands United States Uruguay Holy See (Vatican City State) Saint Vincent and the Grenadines Venezuela Virgin Islands, British Vietnam Vanuatu Kosovo Yemen Mayotte South Africa Zambia Zimbabwe
# Store Alexa Rank Currency Language Area
1

Wardhog Design & Fashion til Mænd fra Eksklusive Mærker wardhog.com

381,069 DKK Danish Denmark
2

H2O - Shop lækkert sportswear til både kvinder og mænd her h2o-sportswear.dk

619,936 DKK Danish Denmark
3

Fabelab fabelab.dk

900,347 DKK English Denmark
4

GreyGreen Growshop- alt til det seriøse hobbygartneri GreyGreen Growshop growshop.dk

970,225 DKK Danish Denmark
5

WORON. Sustainable Fashion Essentials woronstore.com

1,023,701 DKK English Denmark
6

April Coffee Roasters in Copenhagen aprilcoffeeroasters.com

1,281,604 DKK English Denmark
7

still nordic - Still Nordic stillnordic.com

1,418,733 DKK English Denmark
8

Fine Sustainable and Handmade Jewellery - Kinraden kinraden.com

1,426,257 DKK English Denmark
9

Native North - Scandinavian Design and Lifestyle Clothing nativenorth.com

1,635,988 DKK English Denmark
10

Hjertegave DK hjertegave.com

1,778,136 DKK Danish Denmark
11

MODU Life-size Building Toys for Active Play modutoy.com

1,892,363 DKK English Denmark
12

Önling - Nordisk strikkeunivers med alt til dit strikkeprojekt oenling.com

2,022,122 DKK Danish Denmark
13

Roserbox DK roserbox.com

2,539,041 DKK Danish Denmark
14

GULDSVANE Fantastisk indtryk. Overkommelig pris. guldsvane.com

2,783,704 DKK Danish Denmark
15

Silicony DK silicon-y.store

2,923,103 DKK Danish Denmark
16

Rabens Saloner The Official Webshop rabenssaloner.com

2,925,342 DKK English Denmark
17

Svendsens Butik svendsensbutik.com

3,010,270 DKK Danish Denmark
18

Paneratu paneratu-copenhagen.com

3,126,129 DKK Danish Denmark
19

Nordic Trend nordictrend.store

3,612,739 DKK Danish Denmark
20

Trine Tuxen Jewelry - Danish designed jewelry trinetuxenjewelry.com

3,806,016 DKK English Denmark
21

Wheat Baby- og børnetøj i dansk design wheat.dk

3,893,024 DKK Danish Denmark
22

Slay Beauty Cosmetics slaybeautyshop.com

4,192,492 DKK English Denmark
23

Morfars.dk - 100% Fjernstyret! Fjernstyrede biler, droner med mere morfars.dk

4,465,276 DKK Danish Denmark
24

Kyo Industries kyo.industries

4,544,984 DKK English Denmark
25

Octopus Et univers af kvalitetsskindtasker - Octopus Denmark octopusdenmark.com

4,685,203 DKK English Denmark
26

Art Copenhagen Køb online (Hurtig levering) Dansk Kunst da.artcopenhagen.com

5,114,466 DKK Danish Denmark
27

TINDI Official Contemporary womenswear luxury fashion - TINDI ATELIER maureentindi.com

5,127,746 DKK English Denmark
28

Isangs Hair & Body isangs.com

5,511,133 DKK Danish Denmark
29

Ziva CPH Jewelry - Køb håndlavede danske smykker online zivacphjewelry.com

5,967,890 DKK English Denmark
30

Mandorian mandorian.com

6,030,795 DKK Danish Denmark
31

Soft Rebels The Official Brandsite and Online Shop - soft-rebels.com soft-rebels.com

6,271,216 DKK English Denmark
32

Lykkere Officielt websted - lykkere lykkere.com

6,449,469 DKK Danish Denmark
33

NinaPoulsenBoutique piajensenboutique.com

6,885,498 DKK Danish Denmark
34

Elektrisk tester - 60 % rabat på vintersalg - Benaty benaty-official.com

6,963,365 DKK Norwegian Bokmål Denmark
35

Teebee teebeebox.com

7,207,031 DKK English Denmark
36

Dear Denier. The sustainable choice in hosiery. deardenier.com

7,244,232 DKK English Denmark
37

Street Soldiers ssoldiers.com

7,318,821 DKK Danish Denmark
38

Billig-Fitness.dk Billigt træningsudstyr & over 450.000 kunder! - Billig-fitness.dk billig-fitness.dk

7,357,357 DKK Danish Denmark
39

The Wall Market thewallmarket.com

7,763,771 DKK English Denmark
40

From Farm to Skin, From Skin to Soul - AASAI aasaiskin.com

7,918,506 DKK English Denmark
41

Babytøj, Legetøj & Pusletilbehør Køb Online hos LuxBaby.dk luxbaby.dk

8,246,034 DKK Danish Denmark
42

DEBONAIR-KBH debonairkbh.com

8,266,553 DKK English Denmark
43

RES-RES - SUSTAINABLE WEBSHOP res-res.com

8,279,012 DKK English Denmark
44

riwa9 رواق riwa9.com

8,579,052 DKK English Denmark
45

Gaia Ura gaiaura.com

- DKK English Denmark
46

week of wonder. cool and casual womens clothing. Formal with a twist. - weekofwonder weekofwonder.store

- DKK Danish Denmark
47

Vintage - Retro - Green Living - Lindas RetroBix lindasretrobix.com

- DKK Danish Denmark
48

Valout valout.net

- DKK English Denmark
49

Nava Copenhagen navacopenhagen.com

- DKK English Denmark
50

The Tribe thetribe.cloud

- DKK English Denmark
51

Bronxarchive bronxarchive.com

- DKK English Denmark
52

Caroline Dysted Jewellery carolinedysted.com

- DKK Danish Denmark
53

E.K Orbit ekorbit.com

- DKK English Denmark
54

Ellenciago ellenciago.com

- DKK English Denmark
55

Bonoh bonoh.net

- DKK Danish Denmark
56

GERVIN Bracelet Hook pernillegervin.com

- DKK Danish Denmark
57

Det automatiske strygejern - Scanovus scanovus.com

- DKK Danish Denmark
58

Lindhardt & SEJER lindhardtogsejer.com

- DKK Danish Denmark
59

anye object candles - Anye Object anyeobject.com

- DKK English Denmark
60

X Beauty Club xbeauty.club

- DKK English Denmark
61

Lot Winther Art lotwintherart.com

- DKK English Denmark
62

Y7 Long Long - Y7longlong.com y7longlong.com

- DKK English Denmark
63

Waves Copenhagen - Waves Copenhagen wavescopenhagen.com

- DKK Danish Denmark
64

CamijoKnit Design. Strikkeopskrifter til download. camijoknit.com

- DKK Danish Denmark
65

Artworks by Jasqo - JaskoBesic jasqo.com

- DKK Danish Denmark
66

Glannz glannzstores.com

- DKK Danish Denmark
67

dktilbud dktilbud.com

- DKK Danish Denmark
68

stockshopeurope.com stockshopeurope.com

- DKK English Denmark
69

Artisanal baby quilts handmade in Copenhagen. - Lille Løve Copenhagen lille-love.com

- DKK English Denmark
70

Minimatistiske Kalendere for 2021, hvor du bestemmer indhold - Noted Nordic notednordic.com

- DKK Danish Denmark
71

Et kreativt eventyr - Karenoline juleriet.com

- DKK Danish Denmark
72

RK-Sales - SecondHand Moncler Til De Bedste Priser rk-sales rk-sales.com

- DKK Danish Denmark
73

UnikkeBamser unikkebamser.com

- DKK English Denmark
74

thurkasiva - Thurka Siva thurkasivabeauty.com

- DKK English Denmark
75

Jordemoderstrik jordemoderstrik.com

- DKK Danish Denmark
76

Salamcph salamcph.com

- DKK Danish Denmark
77

High quality babywearing outerwear for you and your baby - Delivery in most of the EU faercheroo.dk faercheroo.com

- DKK English Denmark
78

High quality babywearing outerwear for you and your baby - Delivery in most of the EU faercheroo.dk ponchocare.com

- DKK English Denmark
79

Liftup Den Officielle Webshop - Liftup A/S liftupshop.com

- DKK Danish Denmark
80

Wanzom - Official fashion store wanzom.com

- DKK English Denmark
81

osaozdoba - Osa Ozdoba osaozdoba.com

- DKK English Denmark
82

Unborn Tales unborntales.com

- DKK English Denmark
83

Yukkel Creation - Small Design Collection for Living Space yukkelcreation.com

- DKK English Denmark
84

Normolleknits normolleknits.com

- DKK Danish Denmark
85

Salberg Solberg salbergsolberg.com

- DKK English Denmark
86

Dernière Touche jewellery - Dernière Touche Jewellery dt-jewellery.com

- DKK English Denmark
87

Lotte Højland lottehoejland.com

- DKK Danish Denmark
88

Female Invest femaleinvest.store

- DKK English Denmark
89

Sierra Athletics Fitness, yoga & wellness clothing & 8211 sierra-athletics.shop sierra-athletics.com

- DKK English Denmark
90

Art by Steffan P - Art By SteffanP artbysteffanp.com

- DKK English Denmark
91

Copenhagen State - Skal du med på rejsen? vintagegodter.com

- DKK Danish Denmark
92

Raisa Helix raisahelix.com

- DKK English Denmark
93

Fir for Livet - Fit for livet fitforlivet.com

- DKK Danish Denmark
94

LYST lystbook.store

- DKK English Denmark
95

Nuna Cph nunacph.com

- DKK English Denmark
96

Lux Hair Copenhagen luxhaircph.com

- DKK Danish Denmark
97

Ruderiet ruderiet.com

- DKK Danish Denmark
98

UNGDOM PLUS - UNGDOMPLUS ungdomplus.com

- DKK Danish Denmark
99

Out Pins - LGBTQ Pins and Accessories outpins.com

- DKK English Denmark
100

Teslaloot.com - Tilbehør til Tesla - Dansk webshop med eget lager teslaloot.com

- DKK Danish Denmark